Elektrikli Motosiklet

  1. Anasayfa
  2. »
  3. MOTOSİKLET AKSESUARLARI
  4. »
  5. Motosiklet Aksesuarları Nelerdir?

Motosiklet Aksesuarları Nelerdir?

Elektrikli Motosiklet Elektrikli Motosiklet - - 3 dk okuma süresi
572 0
Motosiklet Aksesuarları Nelerdir?

Motosiklet Aksesuarları Nelerdir?

Motosiklet aksesuarları nelerdir sorusu, motor satın almak isteyen bireyler tarafından araştırılan konular arasında ilk başlarda yer almaktadır. Pek çok taşıta kıyasla çok daha tehlikeli olmasıyla bilinen motorlar, mutlaka koruyucu aksesuarlar ile birlikte kullanılmalıdır. Günümüzde zorunlu olarak kullanılması gereken motor aksesuarı kask olsa da kaza anında alınacak hasarın en aza indirilmesi için pek çok aksesuarın edinilmesi oldukça önemlidir. Motor aksesuarları şunlardır;

  • Koruyucu kask
  • Koruma eldiveni
  • Korumalı motor ceketi
  • Korumalı pantolon
  • Korumalı ayakkabı ya da bot
Motosiklet Aksesuarları Nelerdir?
Motosiklet Aksesuarları Nelerdir?

Belirtilen bu aksesuarlar motorcular için özel olarak üretilmektedir. Bu ekipmanların temel amacı herhangi bir kaza anında vücuda alınabilecek darbeleri en aza indirerek daha güvenli bir sürüş deneyimi sunmaktır.

Motosiklet Kıyafetleri

Motosiklet kıyafetleri, motor sürerken bedeni kaplayacak tüm parçalardan oluşmaktadır. Yani yalnızca kask değil motor sürerken kullanılacak ayakkabıya kadar ekipman bulunabilmektedir. Bu ekipmanları satın almak zorunlu değildir ancak edinilmesi oldukça mühimdir.

Motosiklet Kıyafetleri
Motosiklet Kıyafetleri

Motor kıyafetleri yaz ve kış motor kıyafetleri olarak iki temel grupta incelenebilmektedir. Kış mevsiminde darbelere karşı dayanıklı plakaların olduğu daha kalın kıyafetler kullanılmaktadır. Yaz aylarında ise nispeten daha ince ancak aynı koruma unsurlarının bulunduğu kıyafetler tasarlanmaktadır. Güvenli bir sürüş deneyimi yaşamak isteyen motorcular, hem yaz hem de kış aylarında kullanmak üzere iki set edinebilmektedir.

Motosiklet Kıyafetleri Korur mu?

Motosiklet aksesuarları alacak olan bireyler, motosiklet aksesuarları nelerdir sorusunun yanında  motosiklet kıyafetleri korur mu sorusuna da yanıt aramaktadır. Bu noktada motor aksesuarlarının oldukça koruyucu olduğunu bilmek gerekmektedir. Zira koruyucu kıyafetler motorcular için özel olarak üretilmektedir ve içlerinde darbe önleyici plakalar bulunur. Bu plakalar kaza anında doku kaybı ve kırıkları engellemektedir.

Motosiklet Kıyafetleri Korur mu?
Motosiklet Kıyafetleri Korur mu?

Motor kıyafetlerinin koruyucu olup olmadığını merak eden bireyler, her motor kıyafetinin bu denli koruyucu olmayabileceğini bilmelidir. Bu nedenle motor kıyafeti satın alırken ciddi bir bütçe ayrılması gerekebilir. Ancak söz konusu can güvenliği olduğu için olabildiğince kaliteli seçimler yapmak oldukça önemlidir. Pek çok motor uzmanı, gerekli olursa motor satın alma bütçesinden kısılacağını ancak motor kıyafetleri için kaliteli ürünler almanın oldukça önemli olduğunu belirtmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir