Elektrikli Motosiklet

  1. Anasayfa
  2. »
  3. MOTOSİKLET BAKIMI
  4. »
  5. Motosiklet Bakımı Ne Kadar Tutar?

Motosiklet Bakımı Ne Kadar Tutar?

Elektrikli Motosiklet Elektrikli Motosiklet - - 3 dk okuma süresi
642 0
Motosiklet Bakımı Ne Kadar Tutar?

Motosiklet Bakımı Ne Kadar Tutar?

Motosiklet bakımı ne kadar tutar sorusuna verilecek ilk cevap, aracınızda var olan sorunların tümü ile alakalıdır. Bu yüzden motosiklet bakımı için gereken fiyat listesi araçtan araca göre değişiklik gösterir. Lakin motosiklet bakımı için fiyat listesini en aza indirgemek için tek yapmanız gereken şey, gerekli zamanlarda aracınız için yapılması gereken periyodik bakımları aksatmamaktır. Yapılan bu periyodik bakımlar; 2 ay, 4 ay, 6 ay ve 12 ay olmak üzere değişiklik gösterir. Aynı zamanda eğer ki motosikleti sıfır aldıysanız, ilk 1000 km’lik kullanımdan sonra aracın genel bakımlarını kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

Motosiklet Bakım
Motosiklet Bakım

Motosiklet bakımı fiyat listesi, motorunuzda meydana gelen problemlerin büyüklüğüne göre de değişiklik gösterebiliyor. Eğer ki aracınızda parça değişimi gereken bir durum söz konusuysa, bakım ücreti düşündüğünüzden daha fazla artış gösterebilir. Bu sebeplerden ötürü de söz konusu olan motorunuzun bakımını düzenli bir şekilde gerçekleştirmeli ve gerekli görülen işlemleri fiyat düşünmeksizin gerçekleştirilmelisiniz.

Motosiklet Bakımı Servise Gitmeden Yapılır mı?

Motosiklette bakım her ne kadar basit gibi görünse de durum aslında öyle değildir. Çünkü motosiklet bakımı yüksek bilgi ve tecrübe istemektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı da bakım zamanı gelen motosikletlerinizi, işinin ehli olan kişilere yaptırmalısınız. Yapılan motosiklet bakımları mal güvenliğinizin yanı sıra can güvenliğinizi de ciddi derecede arttırmaktadır.

Motosiklet Zincir Temizleme
Motosiklet Zincir Temizleme

Fakat basit sorunlar için her zaman teknik servise de gitmeye ihtiyaç kalmamaktadır. Kendi başınıza da kolaylıkla kullanabileceğiniz motosiklet temizleme spreyi satın alabilirsiniz. Motor temizleme spreyi için belirtilen kullanım alanlarının genel bir listesi ise şu şekildedir;

  • Motorda oluşan yağ ve kirler
  • Akü kablolarının giriş ve çıkış yerleri
  • Motorun dış kısmında bulunan materyaller

Motosiklet Hava Filtresi Ne Zaman Değiştirilmelidir?

Motosiklet hava filtresi için belirtilen değişim zamanı 10,000 ya da 15,000 periyodik araç muayenesinde gerçekleşmektedir. Özellikle de tozlu yerlerde motosiklet kullanıyorsanız, hava filtresini daha sık değiştirmeniz ve gerekli olan bakımları kesinlikle aksatmamanız gerekir.  Aynı zamanda motosiklette bulunan motor yağına da ciddi derecede önem vermelisiniz.

Motosiklet Hava Filtresi
Motosiklet Hava Filtresi

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir