Elektrikli Motosiklet

  1. Anasayfa
  2. »
  3. ELEKTRİKLİ MOTOSİKLET
  4. »
  5. En İyi Elektrikli Motosiklet Hangisi?

En İyi Elektrikli Motosiklet Hangisi?

Elektrikli Motosiklet Elektrikli Motosiklet - - 6 dk okuma süresi
545 0
En İyi Elektrikli Motosiklet Hangisi?

En İyi Elektrikli Motosiklet Hangisi?

Elektrikli motosiklet kullanımı, benzin ve motorinin zamlanmasıyla birlikte büyük bir artış göstermiştir. Özellikle şehir içi kullanım için sıkça tercih edilen elektrikli motosikletler, günümüzde pek çok firma tarafından üretilmektedir. Seçenekler oldukça fazla olduğu için elektrikli motosiklet almak isteyenler en iyi elektrikli motosiklet hangisi sorusuna yanıt aramaktadır.

Günümüzde pek çok markaya ait elektrikli motosiklet bulunabilmektedir. Ancak bu noktada kendiniz için en uygun elektrikli motosikleti bulabilmeniz için kendi istek ve ihtiyaçlarınızı hesaba katmanız gerekir. Bazı elektrikli motosikletlerde bagaj hacmi oldukça küçük olduğu için beklentileri karşılamayabilir, bazıları ise güçlü bir motora sahip olsa da şarj süresinin uzun olmasından dolayı talep görmeyebilir. Bu nedenle ilk olarak kendi ihtiyaçlarınızı düşünmeli ve bu şekilde araştırma yapmalısınız.

En İyi Elektrikli Motosiklet Hangisi?
En İyi Elektrikli Motosiklet Hangisi?

En İyi Elektrikli Motosikletler

Ehliyetsiz şekilde kullanıma uygun olan elektrikli motosikletler, günümüzde çokça rağbet görmektedir. Gerek kullanıcı yorumları gerek ise özellikleri ile en iyi elektrikli motosikletler şunlardır;

  1. Falcon Leo 6800
  2. Kral Tongo
  3. Volta VS2
  4. Citycoco Comfort V2 Family
  5. Yuki Spark 50

Falcon Leo 6800

En iyi elektrikli motosiklet markaları arasında yer alan Falcon, Leo 6800 modeliyle beklentileri en iyi şekilde karşılamaktadır. Bu motosiklet, tek bir şarj ile 50 kilometreye kadar yol yapabilmektedir. Şarj süresi ise ortalama 7 saattir. 1200 Watt gücünde bir motora sahip olan Falcon Leo 6800, dayanıklı tasarımı ile güvenli bir sürüş deneyimi sunmaktadır.

Elektrikli Motor Falcon Leo 6800
Elektrikli Motor Falcon Leo 6800

Kral Tongo

Hızlı şarj desteği sunan Kral Tongo, 45 kilometre hız yapabilmektedir. Ortalama 6 ila 8 saat arasında tam şarj olabilmektedir. Günlük şehir içi kullanımına uygundur. 1200 Watt motor gücüne sahip olan bu motosiklet, tek bir şarj ile 50 kilometre mesafe kat edebilmektedir. Kral Tongo sessiz çalışma özelliği sayesinde gürültü kirliliğine sebep olmamaktadır.

Elektrikli Motor Kral Tongo
Elektrikli Motor Kral Tongo

Volta VS2

VRLA jel bataryasıyla ön plana çıkan Volta VS2, en iyi elektrikli motor ehliyetsiz kategorisindedir. 45 kilometre hıza çıkabilen bu elektrikli motosiklet, 6-8 saat arasında tam şarj olabilmektedir. Sahip olduğu tam şarjı ile de 60 kilometre yol yapabilmektedir. Maksimum taşıma kapasitesi 150 kilogram olduğu için sürücüye ek olarak bagajın rahatça kullanılmasını desteklemektedir.

Sahip olduğu şık tasarımı sayesinde beğenileri toplayan Volta VS2, şehir içi kullanım için idealdir. Lastik boyutu 3.00-10 olduğu için güvenli bir sürüş deneyimi sunmaktadır. Volta VS2 elektrikli motosikletin boyutları ise 183*108,5*71 cm’dir.

Elektrikli Motor Volta VS2
Elektrikli Motor Volta VS2

Citycoco Comfort V2 Family

Citycoco Comfort V2 Family, hem uygun fiyatlı olması hem de şehir içinde kullanılabilmesiyle en çok tercih edilen ehliyetsiz elektrikli motosikletler arasında yer almaktadır. Elektrikli scooter modellerine benzeyen 1.   Citycoco Comfort V2 Family, normal scooterlardan çok daha güçlü bir motora sahiptir. Motor gücü ise 1500 Watt şeklindedir.

Lastikleri normal elektrikli motosikletlere göre daha kalın olduğu için denge sorunu yaşayan ya da elektrikli motosiklet kullanmaya yeni başlayacaklar için ideal seçeneklerden bir tanesidir.

Şarj süresi 4 saat ile 6 saat arasında değişkenlik göstermektedir. Şarjı tam olduğu zaman ortalama 60 kilometre yolculuk imkanı sağlamaktadır.

Elektrikli Motor Citycoco Comfort V2 Family
Elektrikli Motor Citycoco Comfort V2 Family

Yuki Spark 50

Sahip olduğu güçlü motoru ve güvenli fren desteği ile güvenli bir elektrikli motosiklet arayanlar için ideal bir seçenek olan Yuki Spark 50, elektrikli motor tavsiye 2023 araştırması yapan bireylere sıkça önerilen bir modeldir. Özellikle taşıma kapasitesinin fazla olması sayesinde 2 kişi binebilmekte, tek bir şarjla uzun süre kullanılabilmektedir. Bu elektrikli motosikletin hızı ise maksimum saatte 45 kilometredir.

Elektrikli Motor Yuki Spark 50
Elektrikli Motor Yuki Spark 50

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir