Elektrikli Motosiklet

 1. Anasayfa
 2. »
 3. ELEKTRİKLİ MOTOSİKLET
 4. »
 5. Ehliyet Gerektirmeyen Elektrikli Motosikletler

Ehliyet Gerektirmeyen Elektrikli Motosikletler

Elektrikli Motosiklet Elektrikli Motosiklet - - 3 dk okuma süresi
547 0
Ehliyet Gerektirmeyen Elektrikli Motosikletler

Ehliyet Gerektirmeyen Elektrikli Motosikletler

Ehliyet gerektirmeyen elektrikli motosikletler, günümüzde ehliyet almadan elektrikle çalışan motosikletleri kullanmak isteyen bireyler tarafından sık sık araştırılmaktadır. Ehliyet gerektirmeyen motosiklet modelleri, 250 Watt motor gücünün altında ve azami hızı 45 kilometre olmalıdır. Belirtilen bu kriterlerin üzerindeki motorlar elektrikle çalışsa bile A1 sınıf ehliyet gerektirmektedir.

Ehliyet Gerektirmeyen Elektrikli Motosikletler
Ehliyet Gerektirmeyen Elektrikli Motosikletler

Günümüzde pek çok motor şirketi ehliyet gerektirmeyen ve şehir içinde rahatlıkla kullanılabilecek elektrikli motosiklet üretimi yapmaktadır. Bu motorların pek çok farklı özelliği olsa da motor güçlerinin düşük olması gibi ortak yanları bulunmaktadır. Günümüzde ehliyet gerektirmeden kullanılabilecek bazı elektrikli motosikletler şunlardır;

 • Yuki YK-50 Spark
 • Trex FX+2
 • Turbo Tero X 4.0
 • STMAX Kobra
 • Yuki Lotus
 • Küba RKS Eco Rider

249 Watt Elektrikli Motor

Ehliyet gerektirmeyen elektrikli motosiklet arayışı içerisinde olan bireyler, daha önce de belirttiğimiz gibi 250 Watt altı modellere yönelmelidir. Eğer alacağınız elektrikli motor modeli 250 Watt olursa ehliyetsiz kullanılması mümkün olmayacaktır. Bu nedenle 249 Watt elektrikli motor modellerine yönelmeniz gerekir.

Ehliyet Gerektirmeyen Elektrikli Motosikletler
Ehliyet Gerektirmeyen Elektrikli Motosikletler

Pek çok motor ve araç şirketi her kesimden insanı düşünmekte ve 249 Watt elektrikli motor üretimi yapmaktadır. Bu sayede şehir içi işleri halletmek için uygun fiyatlı taşıtlar edinmek mümkün hale gelmektedir. Ancak trafiğe çıkacak bu araçlarda ehliyet gerekmese de kişilerin mutlaka 16 yaş üstü olması gerekmektedir. Aksi halde kullanılması yasaktır.

Ehliyet Gerektirmeyen Elektrikli Motor Fiyatları

Ehliyetsiz şekilde elektrikli motosiklet kullanmak isteyen bireylerin en çok yaptığı araştırmalardan bir tanesi de bu motorların fiyatlarıdır. Ehliyet gerektirmeyen elektrikli motor fiyatları incelendiği zaman fiyatların oldukça makul olduğu görülmektedir. Zira bu motosikletler düşük güçteki motorları kapsamaktadır. Ancak düşük güçlü motorlar ile çalışan motosikletlere eklenen her bir özellik maliyeti arttırdığı için satış fiyatları da artmaktadır.

Kısaca özetlemek gerekirse; pek çok şirket tarafından güncel olarak satışa sunulan pek çok ehliyet gerektirmeyen elektrikli motosiklet bulunur ve bunların fiyatları özellikleri doğrultusunda değişkenlik gösterir. Günümüzde ortalama fiyatlar 18.000 TL’den başlamakta ve 50.000 TL bandına kadar uzanmaktadır. Fiyat arttıkça motosikletin özellikleri de artmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir